2 październik 2020

Znieważenie dzielnicowych i groźby pozbawienia ich życia zakończyły się aresztem dla 48-latka

fot. KPP w Kartuzach
We wtorek kartuscy dzielnicowi zatrzymali 48 letniego mężczyznę, który znieważył interweniujących funkcjonariuszy i dodatkowo groził im pozbawieniem życia. Wczoraj sąd zastosował wobec niego areszt na 1 miesiąc. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3, ponieważ już wcześniej był karany za przestępstwa podobne.
REKLAMA

We wtorek popołudniu dzielnicowi otrzymali informację o mężczyźnie leżącym na ziemi w centrum Kartuz. Natychmiast udali się na miejsce i ustalili, że mężczyzna znajduje pod wpływem alkoholu. Policjanci chcieli mu pomóc ale na ich widok 48 latek zaczął zachowywać się arogancko. Później zaczął znieważać mundurowych i grozić im pozbawieniem życia. Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę i doprowadzili do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał zarzut znieważenia policjantów oraz kierowania wobec nich gróźb karalnych. Dodatkowo wczoraj sąd zastosował wobec niego areszt na okres jednego miesiąca. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, która może zostać zwiększona o kolejny rok, ponieważ mężczyzna był już karany za przestępstwa podobne.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
16308
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kartuzach