5 październik 2020

Policjanci zatrzymali uciekającego kierowcę audi

fot. KPP w Kartuzach
W ubiegły czwartek funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali 36-latka. Mężczyzna kierując audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mieszkaniec powiatu kartuskiego usłyszał już zarzuty i najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
REKLAMA

W ubiegły czwartek funkcjonariusze drogówki zauważyli w Kartuzach mężczyznę, który kierując audi nie miał zapiętych pasów. W związku z tym włączyli w radiowozie sygnały dźwiękowe i błyskowe, dając w ten sposób polecenie zatrzymania pojazdu. 36-latek przyspieszył i podjął próbę ucieczki. Uciekając kierowca audi uderzył w wyprzedzający go radiowóz, a następnie stracił panowanie nad swoim samochodem i zderzył się z jadącym z przeciwka BMW. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali 36-latka.

Na miejsce udała się grupa dochodzeniowo – śledcza, która ustaliła świadków zdarzenia, a technik kryminalistyki wykonał oględziny i zabezpieczył ślady. Zebrane dowody wskazały, że podczas ucieczki kierowca audi wielokrotnie stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego. W związku z tym zatrzymany 36-latek usłyszał zarzut niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu, sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz kierowania pojazdem wbrew zakazowi sądowemu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
12267
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kartuzach