29 wrzesień 2020

Policjanci ustalają okoliczności śmiertelnego wypadku na drodze W224

fot. KPP w Kartuzach
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w godzinach nocnych, na drodze W224, pomiędzy Przodkowem i Pomieczynem. W wyniku tego zdarzenia 62 letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu. Policjanci ustalają szczegóły i okoliczności tego zdarzenia. Jednocześnie apelują o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.
REKLAMA

Wczoraj około godz. 22.30 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze W224, pomiędzy Przodkowem i Pomieczynem. Na miejsce natychmiast udali się mundurowi z kartuskiej komendy, którzy wstępnie ustalili, że 62-letnia kobieta, kierując fiatem, na łuku drogi zjechała na prawe pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo. Siłą odrzutu samochód zaczął „koziołkować”. Mieszkanka powiatu starogardzkiego poniosła śmierć na miejscu. Policjanci wykonali oględziny, szkic sytuacyjny oraz zabezpieczyli ślady. Dodatkowo mundurowi ustalili świadków, których zeznania również mogą być pomocne w ustaleniu szczegółów i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci przypominają, że o tej porze roku warunki na drodze są bardzo zmienne. Często występują opady deszczu i jezdnia bywa bardzo śliska. Bardzo ważne jest, aby dostosować prędkość do warunków pogodowych. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, należy stosować się do obowiązujących przepisów.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
12267
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kartuzach