Kolejny weekend w walce z COVID-19

fot. KPP w Kartuzach
Przed nami ostatni weekend podczas którego będą obowiązywały dotychczasowe obostrzenia związane z COVID-19. W tym czasie policjanci po raz kolejny będą przypominali, że zniesienie części obostrzeń od przyszłego poniedziałku nie zwalnia nas z obowiązku przestrzegania obowiązujących przepisów i zaleceń.
REKLAMA

Przed nami kolejny weekend walki z COVID-19. Policjanci przypominają, że wirus nie ma przerwy weekendowej i chwilowa radość ze spotkania w większym gronie może zamienić się w dramat. Dlatego po raz kolejny mundurowi będą apelowali o ostrożność, rozsądek i przestrzeganie obowiązujących obostrzeń. Jednym z ograniczeń, które nadal obowiązuje jest zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych. Tylko przez ostatnią dobę funkcjonariusze na terenie całego powiatu zastosowali 16 pouczeń wobec osób, które nie przestrzegały tego obowiązku. Należy pamiętać, że lekceważenie zasad bezpieczeństwa może wiązać się nie tylko z pouczeniem, ale także z wysokimi mandatami lub nawet karą administracyjną. Pamiętajmy, że w dalszym ciągu obowiązuje zakaz zgromadzeń, spotkań czy imprez. W związku z tym w kontaktach towarzyskich warto rozważyć możliwość korzystania z rozwiązań technologicznych takich, jak komunikatory, wideo konferencje czy portale społecznościowe.

Policjanci obejmą nadzorem miejsca szczególnie uczęszczane przez mieszkańców powiatu i odwiedzających gości. Obecność mundurowych będzie widoczna tam, gdzie na podstawie analizy poprzednich okresów było najwięcej spacerujących. Jednym z takich miejsc na pewno będzie okolica zamku w Łapalicach. Już teraz funkcjonariusze częściej patrolują to miejsce i przypominają o obowiązujących obostrzeniach. W związku z sygnałami nie stosowania się do obowiązujących w tym miejscu przepisów ruchu drogowego, kierujący muszą liczyć się z nałożeniem mandatu karnego.

Wszystkie te ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę życia i zdrowia naszego i osób nam najbliższych. Stosując się do przepisów, zwiększamy nasze bezpieczeństwo i zmniejszamy ryzyko zakażenia się koronawirusem. Szczegółowe informacje i aktualne przepisy można znaleźć na stronie www.gov.pl, w zakładce Aktualne zasady i ograniczenia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
12267
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kartuzach