3 styczeń 2020

Kartuscy policjanci zatrzymali włamywaczy

fot. KPP w Kartuzach
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, których podejrzewali o włamanie do piwnicy jednego z bloków w Kartuzach. Zatrzymani to 19 i 29-letni mieszkańcy powiatu kartuskiego, którzy trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty. Starszy z nich to recydywista. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych mężczyzn dozór policyjny.
REKLAMA

W związku z tym mundurowi przeprowadzili penetrację pobliskiego terenu i wylegitymowali dwóch mężczyzn. Jak się okazało ujawniony na miejscu zdarzenia telefon komórkowy należał do jednego z nich. 19 i 29-letni mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu. W toku oględzin ujawniono, że zatrzymani mieszkańcy powiatu kartuskiego włamali się do siedmiu piwnic tego bloku kradnąc elektronarzędzia o wartości ponad 1700 złotych. Przedmioty odzyskano i zwrócono właścicielom.

Włamywacze usłyszeli już zarzuty, a prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za kradzież z włamaniem grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat. Dla starszego z nich kara ta zostanie zwiększona o połowę, ponieważ nie był to jego pierwszy konflikt z prawem, w przeszłości odbywał już karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kartuzach

kiedy
2020-02-22 18:00
miejsce
Klub Weselna, Sierakowice,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-15 17:00
miejsce
Kartuskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany