17 styczeń 2023

38-latek usłyszał trzy zarzuty za zniszczenie cmentarza radzieckiego w Kartuzach

fot. KPP w Kartuzach
W minioną sobotę kartuscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który pod wpływem alkoholu zniszczył cmentarz radziecki w Kartuzach, powodując straty w wysokości 50 tys. zł. 38-latek usłyszał trzy zarzuty - znieważenie pomnika upamiętniającego zdarzenie historyczne, znieważenie miejsca spoczynku zmarłych oraz zniszczenie mienia. Prokurator Rejonowy z Kartuz wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenie majątkowe w wysokości 1,5 tys. zł.
REKLAMA

W sobotę przed godziną 22.00 dyżurny kartuskiej komendy otrzymał zgłoszenie o dewastacji cmentarza radzieckiego w Kartuzach. Na miejsce natychmiast skierował policjantów, którzy w pobliżu cmentarza zauważyli osobę, która na ich widok zaczęła uciekać. Funkcjonariusze po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę, był to 38-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Mężczyzna został przewieziony do komendy. 38-latek był pijany, badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Zatrzymany mężczyzna został przesłuchany i usłyszał trzy zarzuty- znieważenie pomnika upamiętniającego zdarzenie historyczne, znieważenie miejsca spoczynku zmarłych na Cmentarzu Poległych Żołnierzy Radzieckich oraz zniszczenie mienia. Poprzez swoje zachowanie 38-latek spowodował straty w wysokości 50 tys. zł.


Wczoraj policjanci doprowadzili mężczyznę do prokuratury, gdzie Prokurator Rejonowy z Kartuz wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenie majątkowe w wysokości 1,5 tys. zł.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Kartuzy
2.3°C
wschód słońca: 07:38
zachód słońca: 16:21
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kartuzach

kiedy
2023-02-07 19:00
miejsce
Antykwariat Cafe, Kartuzy,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 20:00
miejsce
Kartuskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-15 20:00
miejsce
Antykvariat Cafe, Kartuzy,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-07 19:30
miejsce
Antykvariat Cafe, Kartuzy,...
wstęp biletowany